powrót na strone głowna ppskakib            powrót

XII Blaga odbyła się...
 

Jak co roku  w grudniu miłośnicy „Blagi” czekali na wieczory pełne humoru, na chwile dobrej zabawy.  Jak co roku na scenie pojawili się starzy i nowi blagowicze. A organizatorzy, jak co roku mieli te same obawy: czy pomysły na scenie będą ciekawe, dowcipne i czy programy zostaną na długo w pamięci widzów, uczestników przeglądu.

Dziesięć przedstawień konkursowych, dwa spektakle przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Haczowa i Rymanowa i dwa kilkuminutowe filmy obejrzeli widzowie XII Przeglądu Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych. Zorganizowany przez Studium Animatorów Kultury, Krośnieński Dom Kultury i Urząd Miasta Krosna trwał dwa dni i zgromadził wyjątkowo liczne grono widzów. Na salę kina KDK przy ul. Bieszczadzkiej nie weszli wszyscy zainteresowani.

 

Komisja Artystyczna w składzie:  Agata Skiba, Dagmara Szelc, Mariusz Świerad i przewodniczący jury Henryk Wichniewicz przyznała jedną nagrodę

  • Grand Prix Blagi 2006 Grupie Vacuum z II LO za spektakl „Made in Poland”.

Jury przyznało także trzy wyróżnienia: 

  • dla kabaretu SSOK z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 za spektakl „Love Stary Wampir”,

  • dla grupy Hajda z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego za spektakl „Ferdydurke” 

  • dla Grupy Animacji Społeczności Lokalnych ze Studium za spektakl „Historyja”.

Publiczność zgodziła się z oceną jury i jej nagroda powędrowała do grupy Vacuum z II LO, a Złote Maski otrzymali: Bartosz Jasłowski (II LO) i Katarzyna Bobiec  (KLO).

 

Brawa dawno  umilkły, widzowie rozeszli się, a organizatorzy już zastanawiają się nad pomysłem, wizerunkiem XII Blagi 2OO7. By młodzież - jak w zacytowanych opiniach kilku  internautów   na stronach portalu internetowego Krosno24.pl – znów niecierpliwie czekała na kolejną Blagę...

„A do samej Blagi wracając – dla mnie to była okazja przede wszystkim do przypadkowych spotkań się z ludźmi, których dawno nie widziałam, do rozmów, śmiania się patrzenia na to, co znajomi robią na scenie... i oczywiście też co robią nieznajomi... :) I ogólnie – jestem bardzo zadowolona. Aż żal, że imprezy tego typu odbywają się w naszym mieście tak rzadko...”

 Asia

„Bo to jest właśnie cały urok Blagi...że czeka się na nią cały rok, rok po roku” :)
pozdrawiam :)

Wiosna

 Stanisława Raus

Pozostały wspomnienia i tysiące zdjęć. Publikujemy je sukcesywnie w tym miejscu. Pokażemy wszystkie zespoły.

Zapraszamy też do obejrzenia relacji na krosno24.pl oraz krosmedia.pl
 

Patronat medialny :

 

 

 

14 XII ( czwartek)

 

Kliknij by obejrzeć zdjęcia!
 

 „Pytasz mnie co ci dam” – Warsztaty Terapii Zajęciowej (Haczów) – poza konkursem
 


 

Występują: Łukasz Adamczak, Janusz Szałankiewicz, i Barbara Lasek.

Nawiązując do ubiegłorocznych prezentacji, zaprosiliśmy z ogromną radością grupy działające przy Warsztatach Terapii Zajęciowej. Jest to „rozmowa” muzyczna, składanka, zabawnie skonstruowana z wykorzystaniem wielu znanych utworów muzycznych.

Opiekunowie: mgr Anna Rysz, mgr Tomasz Półchłopek, mgr Anna Wawszkowicz

 

„Forever & Ever” – Studium – Turystyka i rekreacja
 


 

Występują: Barbara Bogacz, Anna Frączek, Jolanta Pianka, Beata Tesznar, Dominika Tomasik, Sabina Wieszczek oraz Tomasz Macierzanka, Oktawian Zając, Bartek Wajda, Dawid Ciosek.

Mówią o sobie „sześć wspaniałych”. Jednak jak to w życiu bywa, dziewczyny nie zawsze sobie same poradzą. Nie ma to jak mieć oparcie w silnym, męskim ramieniu. Żaden chłopak – jak mówią – nie oparł się dziewczynom z rekreacji. Miały kłopot i z wielu kandydatów do pomocy w programie wybrały tylko czterech. Spektakl jest, no właśnie jaki jest dowiemy się podczas prezentacji. Autorki nie zdradziły szczegółów.

 

„Plaga - SUWPKPUNWU” - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5
 


 

Występują: Paulina Prajsner, Anna Romańczak, Monika Majsiak, Wioletta Macnar, Bozena Broszko, Joanna Bałon, Maksymilian Lorenc, Patryk Jucha, Michał Grocholski, Kamil Kulig, Daniel Guzik, Sławomir Drabek Po raz kolejny grupa „DOMINO” działająca przy ZSP nr 5 chętnie zaprezentuje się podczas „Blagi” Chcą nie tylko wyrazić emocje na scenie, ale również wywołać je u widzów. I tak jak zwykle – jak kostki domina - różne rodzaje humorów połączą w jedną całość. Ponoć manewry wojskowe też są przewidziane.

Opiekun: mgr Katarzyna Zajdel

 

”Love Stary Wampir” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1


 

Występują: Mateusz Suchodolski (pianista), Angelika Domaradzka, Katarzyna Kielar, Agnieszka Kłosowicz, Piotr Kuliga, Agnieszka Mróz, Paweł Pikuła, Gabriela Podsobińska, Kinga Pudło,Gabriela Zajdel, Sabina Zygmunt, Anna Bajda ,Mateusz Bryś, Alicja Motyka, Paulina Patla, Damian Potoczny, Dominika Rybicka, Karolina Zima. Chórek: Karolina Bliźniak, Ewelina Kasza, Asenata Sacha, Daria Śnieżek, Monika Urbanek, Monika Wąchała, Katarzyna Gałuszka,Olga Kłapkowska, Wioletta Potoczna.

Kabaret „SSOK” powstał w 2005 roku. Jest więc zespołem młodym – i w zasadzie początkującym. „Początkującym” nie znaczy jednak mało ambitnym: podstawą repertuaru są teksty i melodie własne. Członkowie grupy nie ukrywają jednak, że inspiracje twórcze czerpią ze sprawdzonych wzorców od Boya, przez Gałczyńskiego – po Kabaret Starszych Panów czy Kabaret Potem. Spektakl przygotowany na tegoroczna „Blagę” stanowi fabularną całość, na którą składają się - obok wątku głównego – skecze i piosenki. W programie – jak obiecują jego twórcy – znalazło się miejsce na sceny tragiczne, pełne namiętnych uczuć, na motywy nawiązujące do literatury grozy i parodie problemów dzisiejszej młodzieży. Surrealistyczny humor przeplata się tu z całkiem krzepiącym morałem finału.

Opiekun: mgr Bartosz Gałązka

 

” Femme fatale” - II Liceum Ogólnokształcące (gr.I)

 

 

Występują: Paweł Gębuś, Krzysztof Błaż, Martina Buczek, Gabriela Machowska, Katarzyna Knurek, Ewelina Pis, Aleksandra Piróg, Mateusz Gerlach, Natalia Piotrowska, Joanna Zając, Lidia Pojnar, TomaszPitrus, Wojciech Biduś

Grupa „Wszystko jedno” prezentuje się na przeglądzie po raz kolejny. W programie bierze udział kilkanaście osób, większość z nich to uczniowie klas pierwszych. Chcą zastąpić „starą gwardię”, zapisać się w tradycję „Blagi”, nawiązać do sukcesów starszych kolegów i oczarować krośnieńską publiczność. Czas na scenie wypełnią 3 sceny, które są połączeniem mitu i bajki. Wszystkie je łączy motyw kobiety. A, że kobiety są największą zagadką świata na pewno będzie ciekawie i intrygująco. Opiekun: mgr Arkadiusz Prajsnar

 

”MADE IN POLAND” - II Liceum Ogólnokształcące (gr. II)


 

Występują: Paweł Brzuszek, Jarosław Szelc, Bartłomiej Jasłowski i Gabriel Ząbek.

Grupa „Vacuum”już dwukrotnie brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Bajek i Baśni w Gersheim w Niemczech, w ubiegłym roku na Festiwalu Szkolnych Teatrów Niemieckojęzycznych w Krakowie zdobyła 2 nagrodę. Są laureatami „Blagi 2005”, a Paweł Brzuszek został ulubieńcem publiczności. W kwietniu zakwalifikowali się do ćwierćfinału słynnej „Paki 2006” Ich nowy program opowiada o perypetiach konserwatora Tadzia i jego znajomych, którzy nie widząc perspektyw we własnym kraju próbują szczęścia za granicą. Twórcy spektaklu gorąco zapraszają do obejrzenia swojego przedstawienia.

Opiekun: mgr Anna Przybyłowicz

 

15 XII (piątek)

 


 

”Żywioły” – Warsztaty Terapii Zajęciowej (Rymanów – poza konkursem)

 

 

Występują: Dorota Wałach, Anna Wydrzyńska, Sebastian Bieleń, Edyta Wolańska, Elzbieta Trygar, Helena Ziemiańska, Marcin Trygar, Piotr Szpunar

Jest to etiuda teatralna nawiązująca w swej treści do tytułu spektaklu.

Opiekun: mgr Bogumiła Farbaniec, mgr Grzegorz Bałut

 

„Pokolenia” – Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

 


 

Wystepują: Gabriela Subik, Ilona Trybus, Agnieszka Cisowska, Karolina Kołacz, Krzysztof Raczkowski, Kamil Mermon , Adrian Rodzinka, Konrad Kazimierczuk

Przedstawienie dotyka problemów życia, przemijania, miłości. Mijający czas uzmysławia bohaterom spektaklu, że w każdym wieku dopadają nas różne kłopoty i problemy. Ale, jak dodają autorzy programu jest to melodramat, a więc wszystko dobrze się kończy. Grupa jak co roku liczy na gorące oklaski.

Opiekun: mgr Monika Maculska

 

” Ból tworzenia” – Studium – Taniec

 


 

Występują: Agnieszka Bartoszek, Filipina Chodorowska, Anna Kaczmarek, LeAnn Kaspieruk, Monika Kubas, Agnieszka Leśniak, Agnieszka Pożyczek, Magdalena Rajca, Dominika Sroczyk, Katarzyna Wiernasz i Jakub Bajorek.

Akcja spektaklu toczy się w Studium. Opowiada o perypetiach grupy tańca, zmagającej się z zadaniem pt. „Blaga”. Czy ból tworzenia okaże się twórczy? Na pewno ocenią to widzowie.

 

„Historyja” – Studium – Animacja Społeczności Lokalnych

 

Występują: Paulina Częczek, Katarzyna Mucha, Ewa Tutko, Ewa Kolanko, Joanna Woźniak, Joanna Wójcik, Elżbieta Zatwarnicka, Elżbieta Maruszczak, Justyna Słowik, Łukasz Kłopot, Paweł Kilar, Krzysztof Graboń, Joanna Napora.

O swoim programie słuchacze z ASL-u powiedzieli tak: ”Oj doloż nasza doloż, ciężko było...ale się udało. Udało się? Się okaże...Kobieta czy mężczyzna - cudowna i uwodzicielska czy silny i rycerski? Historia lubi się powtarzać. Na prawo i na lewo życie się toczy, a któż rzeknie ostatnie słowo? Hę?”

 

„Ferdydurke“ – Katolickie Liceum Ogólnokształcące

 


 

Występują: Karol Janocha, Tomasz Giechert, Katarzyna Bobiec, Maciej Kosiorek, Adrian Boczar, Dominik Pudło, Hubert Miś, Jakub Rucki, Jakub Menet, Michał Hiejkiel, Paweł Kolman, Marcel Półchłopek, Wioletta Matuszek, Karolina Jędrzejczak, Maryla Galewicz, Sylwia Zdzieba

Grupa „Hajda” to tegoroczni maturzyści KLO. Swój program stworzyli z fragmentów Ferdydurke Witolda Gombrowicza.

Opiekun: mgr Dorota Baczyńska

 

”Decydenci”- Studium – Foto

 

 

Występują: Karol Sarzynski, Krzysztof Kukuła, Monika Munzberger, Paulina Janowska, Maciej Dyrkacz, Józef Łukaszewicz

„Decydenci” to próba pokazania ciemnej strony zaplecza politycznego. Słuchacze w tym przedstawieniu obnażają i krytykują polskie elity rządzące. Czyżby historia z codziennych stron gazet?

 

Koncert grupy z II LO pod kierunkiem Pani Tamary Grodeckiej- Zaremby

i formacji tańca towarzyskiego "Gracja" Andrzeja Orszulaka
 

 

 

Stanisława Raus